Zapraszamy na Targi Toolex


wrzesień 26, 2017 10:01

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Elesa+Ganter na tegorocznych targach TOOLEX, które odbędą się w dniach 3-5 października 2017 r. na terenie targów Expo Silesia.

Znajdą nas Państwo na stoisku nr 303 w hali A. Jak zwykle przygotowaliśmy bogatą ekspozycję naszych produktów oraz wiele rynkowych nowości.

Na naszym stoisku otrzymają Państwo fachowe doradztwo techniczne, katalogi wraz z plikami 2D oraz 3D.

W tym roku zaprezentujemy nowości:

Zawiasy sprężynowe CFRM z automatycznym powrotem, wykonane z SUPER-technopolimeru

CFMR.

Dzięki nierdzewnej sprężynie, zawiasy CFMR powracają samoczynnie do pozycji wyjściowej. Korpus zawiasów jest wykonany z bardzo wytrzymałego tworzywa: wzmocnionego włóknami szklanymi SUPER-technopolimeru na bazie poliamidu. Kompozycja materiałów wysokiej jakości gwarantuje wysoką wytrzymałość na obciążenia oraz zapewnia powtarzalność pracy.

Wersja NO może być stosowana w miejscach, w których osłona, po zwolnieniu odpowiedniej blokady powinna być samoczynnie uchylana, co pozwala wyeliminować stosowanie sprężyn gazowych. Zawiasy w wersji NC mogą być stosowane w aplikacjach, w których ze względów bezpieczeństwa osłona powinna być domknięta.

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/zawiasy/seria/cfmr

 

Uszczelki krawędziowe GN 2180, GN 2182 i osłony krawędzi GN 2184


 

Osłony krawędzi oraz uszczelki krawędziowe służą do zabezpieczania ostrych krawędzi blach na pokrywach, przepustach kablowych i otworach, jak również do doszczelniania pokryw różnorodnych maszyn i urządzeń.

Użycie osłon i uszczelek krawędziowych nie tylko polepsza estetykę wykończenia urządzenia,  ale także przyczynia się do ochrony powierzchni przed uszkodzeniem oraz zapobiega strzępieniu i zużyciu przewodów przechodzących przez przegrody. Stosowanie osłon i uszczelek krawędziowych przyspiesza również samą produkcję, ponieważ redukuje do minimum potrzebę wykonywania innych procesów, takich jak gratowanie i fazowanie ciętych oraz wypalanych arkuszy blachy.

Uszczelka krawędziowa GN 2180
http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9951/4/89/edge-protection-seal-profiles/gn-2180/eg/

Uszczelka krawędziowa GN 2182
http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9952/4/89/edge-protection-seal-profiles/gn-2182/eg/

Osłona krawędzi GN 2184
http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9953/4/89/edge-protection-profiles/gn-2184/eg/

 

GN 124.1 Trzpienie montażowe ze stali nierdzewnej z blokadą magnetyczną

Trzpień GN 124.1 jako mechanizm przytrzymania wykorzystuje magnes neodymowy wbudowany w obudowę główki. Taka konstrukcja jest przydatna wszędzie tam, gdzie jest wymagany szybki i łatwy montaż i demontaż bez dodatkowych czynności w postaci wciśnięcia przycisku.

Konstrukcja mechaniczna trzpienia jest znacznie uproszczona, gdyż nie posiada przycisku oraz całego mechanizmu kulkowego lub płetwowego, jak w przypadku pozostałych trzpieni montażowych.

Funkcjonalnie trzpień GN 124.1 przenosi znacznie większe obciążenia osiowe względem trzpieni montażowych z mechanizmem kulkowym.

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/elementy-ustalajace/seria/gn-124-1

 

Adres targów Expo Silesia