Produkt roku 2014: pokrętła nierdzewne do aplikacji o wysokich wymaganiach higienicznych


Piaseczno, 18 marca 2015 r. – Oferowane przez firmę Elesa+Ganter nierdzewne pokrętła GN 5345 zdobyły tytuł „Produktu Roku 2014” w konkursie zorganizowanym przez magazyn Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych w kategorii Narzędzia i wyposażenie warsztatu Utrzymania Ruchu. Nagrodzony produkt zdobył największą liczbę głosów wśród Jury oraz czytelników pisma.

„Dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na nasz produkt. Zdobyty tytuł jest dla nas szczególnie cenny właśnie dlatego, że stanowi odzwierciedlenie opinii użytkowników naszych wyrobów. Zwieńczony sukcesem udział w konkursie magazynu Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych upewnił nas w przekonaniu, że warto tworzyć wysokiej jakości produkty odpowiadające oczekiwaniom klientów.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor ds. Sprzedaży, Elesa+Ganter Polska.

Pokrętła nierdzewne GN 5345 posiadają kształt ułatwiający utrzymanie ich w czystości, dzięki czemu jest polecany szczególnie do zastosowań w miejscach wymagających zachowania wysokiego stopnia higieny. Pokrętła nierdzewne GN 5345 mogą być z powodzeniem użytkowane w urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, medycznym i farmaceutycznym.

Pokrętła GN 5345 mają budowę monolityczną, co oznacza, że zostały wykonane z jednego kawałka metalu. Dzięki temu nie posiadają miejsc łączenia, a to właśnie te przestrzenie, poprzez gromadzące się w nich nieczystości, stają się ogniskiem bakterii. Gładka, szczelna powierzchnia, oraz duże promienie zaokrągleń, ułatwiają utrzymanie pokrętła w czystości.

Charakterystyczny, trójramienny kształt pokrętła, został tak zaprojektowany, aby zapewnić jak najbardziej pewny i ergonomiczny chwyt. Taka konstrukcja gwarantuje możliwość przyłożenia większego momentu dokręcenia przez operatora. Jest to szczególnie ważne w aplikacjach wymagających solidnego ręcznego dokręcenia, np. pokrywy zbiorników.

Nierdzewne pokrętła serii GN 5345 wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 303 oraz kwasoodpornej AISI 316L, zgodne z dyrektywą RoHS. Powierzchnia jest piaskowana na mat, dzięki temu ślady po użytkowaniu (odciski po palcach) są praktycznie niewidoczne. Jako wykonanie specjalne, dostępna jest również wersja wykończona na wysoki połysk.

Seria GN 5345 występuje w czterech wariantach:

Typ A – wykonanie z piastą pełną (do niestandardowego rozwiercenia).

Typ E – wykonanie z nieprzelotowym otworem gwintowanym (od M6 do M12).

Typ D – wykonanie z przelotowym otworem gwintowanym (od M6 do M12).

Typ C – wykonanie z nieprzelotowym otworem gładkim, w tolerancji H7.

Każdy z powyższych wariantów dostępny jest w trzech wielkościach średnicy zewnętrznej (40mm, 50mm oraz 60mm).

 

Linki do kart katalogowych produktów:

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/pokretla-zaciskowe/seria/gn-5345

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/pokretla-zaciskowe/seria/gn-5345-4

 

Pobierz PDF