Dźwignie nastawne z elementem dociskowym – seria GN 306


Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła ofertę dźwigni nastawnych o nowy model serii GN 306 wyposażony w element dociskowy chroniący powierzchnię dociskaną. Nowy produkt jest dostępny w pięciu wariantach wykonania zakończenia trzpienia gwintowanego, dzięki temu możliwe jest dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do współpracującej powierzchni.

Dźwignie nastawne GN 306 powstały z myślą o zastosowaniu w przemyśle maszynowym. Są szczególnie polecane do aplikacji, w których wymagane są średnie i duże momenty dokręcania. Sprawdzą się także w warunkach podwyższonej temperatury i w kontakcie ze smarami i olejami.

Zasada działania i konstrukcja nowej dźwigni bazuje na najpopularniejszej metalowej dźwigni nastawnej serii GN 300. Dźwignie nastawne charakteryzują się możliwością zmiany pozycji ramienia względem śruby poprzez jego odciągnięcie i obrót w dowolnym kierunku. Po puszczeniu ramienia następuje jego samoczynne zasprzęglenie.

W dźwigniach typu GN 306 śrubę dociskową zastąpił element dociskowy o specyficznych właściwościach. W ofercie znajduje się 5 różnych wariantów dźwigni:

Typ KU – dźwignia ze śrubą dociskową z poduszką z tworzywa polecaną do zapobiegania uszkodzeniom i zarysowaniom powierzchni elementów dociskanych,

Typ MS – z poduszką mosiężną chroniącą czoło śruby dociskanej przed zbyt szybkim zużyciem,

Typ DZ – ze stalową, hartowaną poduszką sferyczną – rozwiązanie polecane do punktowego docisku,

Typ ZK – z zakończeniem kulowym- także polecane do docisku punktowego,

Typ KD – z elementem dociskowym zakończonym stopką wahliwą – rozwiązanie polecane do zastosowań w miejscach, w których płaszczyzna elementu dociskanego może nie być prostopadła do osi śruby, lub w przypadku, gdy konieczne jest rozłożenie nacisku na większą powierzchnię.

Link do karty katalogowej produktu:


https://www.elesa-ganter.pl/produkty/dzwignie-zaciskowe/seria/gn-306


Ważne informacje:

http://info.elesa-ganter.pl/dzwignie-nastawne-elementem-dociskowym-seria-gn-306/

Pobierz PDF